Reference 1
Hotel Štefánik - ubytovanie Myjava

Na potulkách regiónom

Na potulkách regiónom

Mohyla Milana Rastislava Štefánika

Mohyla architekta Dušana Jurkoviča  venovaná Generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi sa nachádza na vrchu Bradlo nad rodnými Štefánikovými Košariskami. Z Mohyly je nádherný výhľad, ktorým sa kedysi rád kochal i samotný Štefánik, na okolitú prírodu. V neďalekej obci Košariská sa v jeho rodnom dome nachádza Múzeum Milana Rastislava Štefánika. Taktiež je možné navštíviť kostol s vyrezávanou krstiteľnicou, kde bol Štefánik krstený. Na miestnom cintoríne môžete nájsť i hroby Štefánikových rodičov skryté za alejou stromov.

Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách

Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách je súčasťou Slovenského národného múzea - Múzea Slovenských národných rád. Bolo otvorené v roku 1990 v rodnom dome M. R. Štefánika. Od roku 2005 je k dispozícii návštevníkom nová expozícia, ktorá má memoriálny charakter a víta návštevníka v novej podobe. V šiestich miestnostiach sa múzejne dokumentuje Štefánikova životná dráha, súkromie a záľuby, no najmä jeho vojenská, diplomatická a politická činnosť. 

Penati Golf Resort

Približne 25 km od Myjavy sa uprostred borovicových lesov na pôde posiatej bielymi piesočnatými dunami nachádza na ploche o rozlohe 217 hektárov špičkový golfový rezort - Penati Golf Resort, ktorý splní očakávania i tých najnáročnejších golfistov. Okrem dvoch 18 jamkových golfových ihrísk  ponúka i  množstvo možností na relax a kvalitné trávenie voľného času. Viac info.: www.penatigolfresort.sk

Gazdovský dvor v Turej Lúke

Zrekonštruovaný objekt pôvodného gazdovského dvora prezentuje tradičné formy života a bývania v myjavskom regióne. Nájdete tu stále expozície krojov, náradia a nástrojov. Navyše, keďže ide o živú expozíciu, o Gazdovský dvor sa stará gazda s gazdinou. Pri návšteve zariadenia v myjavskej miestnej časti Turá Lúka sa stanete účastníkom bežného života poľnohospodárskej usadlosti v rokoch 1900-1950. Máte možnosť ochutnať, čo práve v deň Vašej návštevy gazdiná uvarila, môžete vidieť gazdu pri starostlivosti o domáce zvieratá, vyskúšať si viazanie myjavských ručníkov či obliecť sa do tradičného myjavského kroja.

Múzeum Slovenských národných rád v Myjave

Múzeum Slovenských národných rád na Myjave je špecializovanou organizačnou jednotkou Slovenského národného múzea v Bratislave. Bolo otvorené v roku 1968 pri príležitosti 120. výročia vzniku I. Slovenskej Národnej Rady. Táto v rokoch 1848-49 po prvý raz zasadala práve v Myjave – v dome vdovy Anny Kolényiovej. Múzeum mapuje činnosť SNR, jej predstaviteľov a ďalších osobností slovenského národa od čias jej vzniku až po súčasnosť.

Čachtický hrad

Zrúcanina Čachtického hradu, ktorý bol postavený v 13.storočí ako jeden z tzv.strážnych hradov Stredného Považia,  sa nachádza na trase medzi obcami Višňové a Čachtice vo vzdialenosti približne 29 km od Myjavy. Nedávna rozsiahla rekonštrukcia dala hradu opradenom smutným príbehom "o krvavej Bátoryčke", ktorá tu žila na prelome 16. a 17.teho storočia, novú tvár. Z hradu je nádherný výhľad na okolité svahy Malých Karpát, kopanice Myjavskej pahorkatiny a Považský Inovec. Čachtický hradný vrch je štátna prírodná rezervácia.

Múzeum v Čachticiach

Múzeum Čachtice je vysunutou expozíciou Trenčianskeho múzea, ktorá sa venuje dejinám Čachtíc. Je umiestnené v Draškovičovskom kaštieli v Čachticiach. Zachytáva nielen dejinné udalosti, ale približuje návštevníkovi i bohaté kultúrne tradície a ľudovú kultúru obce.Draškovičovský kaštieľ postavili v roku 1668 a rozšírili koncom 17. storočia. Ide o neskoro renesančný kaštieľ. Expozícia predstavuje kolekciu historických zbraní, dobových dokumentov, šperkov, súbor portrétov príslušníkov miestnych šľachtických a zemianskych rodov, exponáty nájdené pri historicko – archeologickom výskume objektov a pri rekonštrukčných prácach.

Hrad Branč

Zrúcanina hradu Branč pochádzajúceho z 13.teho storočia leží na rovnomennom kopci Myjavskej pahorkatiny nad Podzámkom, miestnou časťou obce Podbranč, približne 11 km od Myjavy. Z jednotlivých budov sa dodnes zachovali len zvyšky obvodových múrov a niektoré súvislejšie časti dolného hradu. Hradný kopec ponúka po krátkom a nenáročnom výstupe široký kruhový výhľad s panorámou Myjavskej pahorkatiny a Bielych Karpát.

Hrad Beckov

Hrad Beckov sa majestátne týči  na 60 metrov vysokom strmom brale nad obcou rovnakého mena neďaleko rieky Váh, kde už od 13. storočia strážil obchodnú cestu vedúcu Považím. Bol hradom kráľov, mocných veľmožov a rytierov, hradom, ktorý odolal Tatárom aj Turkom. Jeho minulosť je opradená povesťami, ktoré umocňujú romantiku jeho dnešnej podoby.

Vyhliadková veža Turá Lúka – Hrajky

Vyhliadková veža Turá Lúka – Hrajky sa nachádza na významnom vrchu Myjavskej pahorkatiny s názvom Hrajky. Je hneď vedľa hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. Má 10 metrov a ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca. Veža stojí na historickom mieste. Nachádza sa tu pamätník 12-tim popraveným evanjelikom, ktorých tu obesili kvôli účasti na tzv. "turolúckej vzbure", keď si bránili svoj kostol pred odobratím. Súčasťou pamätníka je oddychové miesto s lavičkami a nachádza sa tu aj cykloodpočívadlo.

Vyhliadková veža Poľana

Vyhliadková veža na Poľane ponúka turistom najkrajší výhľad zo všetkých troch rozhľadní postavených v rámci projektu cezhraničnej spolupráce “Pozrime sa cez hranice z výšky”. Je situovaná na najvyššom mieste v okolí. Vysoká je 20 metrov a možno z nej vidieť Biele Karpaty, masív Veľkej Javoriny, Myjavskú pahorkatinu, Malé Karpaty, Považský Inovec, Tríbeč, Vtáčnik i Strážovské vrchy. K veži vedie asfaltová cesta z Myjavy.

Lyžiarske stredisko Stará Myjava

Stredisko Ski Land Stará Myjava sa nachádza na území Bielych Karpát v chránenej krajinnej lokalite v nadmorskej výške 460 - 550 m.n.m. blízko štátnej hranice s Českou republikou. V stredisku sú 3 lyžiarske vleky. Zjazdové trate sú vhodné pre začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov. Stará Myjava ponúka lyžiarom a snowboardistom tiež večerné lyžovanie, ski servis, požičovňu lyží a snowboardov. V okolí sa nachádzajú aj bežecké trate.

Veterný mlyn v Kuželove

Veterný mlyn sa nachádza juhovýchodne nad obcou Kuželov a juhozápadne od Velkej nad Veličkou. Je jedným z mála dodnes zachovaných veterných mlynov tzv. "holandského typu". Bol pravdepodobne postavený v roku 1842 a viac ako sto rokov slúžil poľnohospodárom z Kuželova. V priľahlých obytných a hospodárskych budovách je zriadená expozícia horňáckeho bývania a miestneho spôsobu malovýrobného hospodárenia z prelomu 19. a 20. storočia. Je tu vystavený súbor poľnohospodárskeho náradia a zariadení dokumentujúcich tradičné poľnohospodárske výrobné postupy. Súčasťou expozície je aj ukážka rôznych nástrojov používaných na údržbu strojových zariadení mlyna, ktoré väčšinou vykonával sám mlynár.

možnosť úhrady platobnými kartami